امروز عسلویه کلی بارون زد و کار تقریبا تعطیل بود.خیلی از کارها از جمله جوشکاری و رپینگ توی هوای بارونی صحیح نیست.

فردا ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ هست و من حس میکنم راه پر پیچ و خم پیشرفت رو پیدا کردم و باید تمام تلاشم رو انجام بدم که به هدفم برسم.اینجا با هم تک تک مواردی که باید انجام بدم رو مرور میکنم و از فردا انجام میدم.ممکنه کمی زمان ببره که به این شیوه زندگی عادت کنم ولی باید توجه داشته باشم که اگه میخوام آینده ای داشته باشم باید با نهایت سرعت پیش برم.

۱( یادگیری تجهیزات فرآیندی :

شاید یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام بدم کسب اطلاعات در مورد تجهیزات هست.هدف نهایی من این هست که توی یه پتروشیمی بهره برداری شده کار کنم پس شاید اون موقع بیشترین چیزی که به دردم بخوره داشتن اطلاعات در مورد تجهیزاتی مثل پمپ ها ، مخازن ، درام ها ، اکسچنجر ها و . باشه.ضمنا توی مصاحبه هم خیلی میتونه کمک کنه و یکی از ارکان اصلی مصاحبه تخصصی محسوب میشه.

۲( کنترل کیفیت  )QC( :

واحدی که من در حال حاضر در اون کار میکنم QC هست که خودش یه دنیاست.بعضی ها واحد ما رو بازرسی می نامند که به نظر من نام درستی هم هست.نامه هایی هم که امضا میشه معمولا مهر Inspection روش زده میشه.شاید بهترین رشته تحصیلی برای مشغول شدن در واحد QC یا بازرسی ، مهندسی مواد یا مهندسی متالوژی باشه چون بخش زیادی از QC مربوط به جوش و عیب یابی جوش هست.البته بازرسی خیلی گسترده تر از این حرفاست و مهندس مکانیک و متخصص کامپیوتر و شبکه هم باید در این تیم باشن.خلاصه اینکه من باید خودم رو در این زمینه خیلی خیلی قوی کنم.یه رئیس قوی دارم که میتونه واقعا کمکم کنه و هر روز دارم در این زمینه پیشرفت کنم.اما باید با مطالعه پیوسته و گسترده یه فرد همه فن حریف در این زمینه بشم.منابع خوبی هم در این زمینه دارم که باید به نحو احسنت ازشون استفاده کنم.

۳( زبان انگلیسی :

توی دنیا ابزاری مهم تر از زبان برای پیشرفت وجود نداره.واسه زبان هم برنامه و منابعی دارم که خیلی راحت می تونم به صورت خود آموز یاد بگیرم.

۴( مطالعه ریاضی :

هر کی میگه ریاضیات توی زندگی به درد نمیخوره شدیدا چرت میگه و یا هدفش یادگیری اصولی دروس نیست.بعضی از دروس مهندسی مکانیک شدیدا وابسته به ریاضیات پیچیده اس.یادگیری دروسی مثل ترمودینامیک ، مکانیک جامدات و سیالات ، انتقال حرارت و . بدون یادگیری ریاضیات و معادلات دیفرانسیل محاله.من واقعا سهل انگاری کردم در مورد ریاضیات و میخوام شروع کنم از پایه ریاضی رو شروع کنم.منابعش هم دارم.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها